Keçe Bebek Süsleri

Yaklaşık bir haftalık bir aradan sonra merhabalar :)

Bu sıralar evde olmama rağmen bloga pek vakit ayıramıyorum ne yazık ki :( Bugün 36. haftamız bitti ve artık sona çok yaklaştığımızdan sanırım şiddetli ağrılarım var. Neyse gelelim mevzumuza.

Eylül ayında sanırım, bebek doğduğunda gelen misafirlere hediye vermek için ne yapacağım konusunda ciddi tasalara düştüm :) Hem orjinal bir şeyler olsun istiyordum hem de çok para vermek istemiyordum. Ne kadar zor birşey aradığımı varın siz düşünün.

Bu arayışlarım sırasında Tiryaki Hobi’nin harika blogu ile tanıştım. Aman Allah’ım bu hatun neler yapmış böyle diyerek günlerce bloğunun tamamını okuyup hatim ettim :) Hepsini çok beğendim doğal olarak. Bende yaparım bunlardan diye deli bir cesaret geldi :) İstediğim modele karar verip, anneme keçe siparişi verdim. Sağ olsun aldı geldi ve maceramız başladı. Aşağıdaki resimlerde yapım aşamalarını görüyorsunuz. 

İlk olarak tüm keçe kesme işlemlerini tamamladım. Bu yaklaşık iki günümü aldı. Harflerin kesim aşaması bu süreye dahil değildir pek sevgili okur. İşte o gün anladım ki bu iş çok zormuş. Sonrasında dikme işlemlerim başladı. Yelkenli ve isimleri teker teker diktim. Evet yanlış duymadınız teker teker deli kızın türküsü gibi uğraştım onlarla. Anahtarlığın bir yüzü bu şekilde oldu.

Diğer tarafına ise isimlerin kimisini dikerek kimisini de yapıştırarak oluşturdum.

Sonrasında her iki keçe parçayı birleştirerek içlerini elyaf ile doldurup, halkalarını ekleyip kenarlarını iki farklı tarzda diktim. İ harfinin noktalarının yerine de nazar boncuğu diktim yaklaşık 45 anahtarlıkta. Son halleri böyle oldu. 

Nee 45 tane mi dediğinizi duyar gibiyim. Toplam 60 adet anahtarlık yaptım efendim.Hatta üşenmedim hepsini tülle süsledim :) Evet normal bir insan değilim :)

Evdeki mavi tül bitince kimisini de kırmızı tülle süsledim. Ben bunları yapıp bitirinceye kadar akla karayı seçtim. Gerçekten çok uğraştım ama sonuç çok içime sindi ve çok beğendim. Kendime ve sabrıma hayran kaldım :) Bunları yapım aşamasında gören arkadaşlar altın takanlara ver bunları herkese bol keseden dağıtma falan diye espriler yaptılar :) Evet altın takanlara ikişer tane vereceğim :) eş-dost, yakın akrabalara duyurulur.

Bu tarz süsler sizin de hoşunuza gittiyse ve yaptırmak isterseniz sizi Tiryaki Hobi’nin dükkanına alayım :) Seçin beğenin yapsın sizin için :)  Ben ettim siz etmeyin yani :)

Bu yazı Bebek, Dikiş-Nakış kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Keçe Bebek Süsleri için 12 cevap

 1. irem der ki:

  vay canına bravo yani hakikaten büyük sabır gerekir hele de hamileyken.. ben olsam atıvermiştim elimden hepsini çoktan..:-)) tebrikler ayrıca doğum çok yaklaşmış sağlıkla doğum yaparsın işallah..

 2. Sed. der ki:

  Çok güzeller!
  Emeğinize sağlık ! Süper olmuşlar! (:

 3. sihirlimavi der ki:

  Ellerine sağlık İlknurcum, harika olmuşlar. Ve sabrına ben de hayran oldum :)
  Bebeğini sağlıkla kucağına alırsın inşallah :)

 4. Chichom der ki:

  Ellerine sağlık tatlım.Çok çok güzel olmuşlar :)
  Bende karışmış durumdayım :( yapsam mı bişeyler yapmasam mı diye :s

 5. Tuba der ki:

  Harfleri makineyle kesiyorlar :))

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>